fbpx

Asmeninių finansų valdymas: išlaidos ir paskolos

Gyvenimas nuo atlyginimo iki atlyginimo, paskolos internetu ėmimas siekiant užglaistyti finansines skyles, nuolatinis pinigų trūkumas ir tas jausmas, jog pinigai tiesiog rėkdami išlekia iš jūsų piniginės. Skamba pažįstamai? Jūs ne vienas.

Tinkamų finansinių įpročių, įskaitant investavimą, deja, ne itin moko mokyklose, o ir šeimoje ne visi moka elgtis su pinigais. Kartais net gali atrodyti, jog finansinė nepriklausomybė yra mitas, o ne tikrovė, ir valdyti piniginius reikalus gali būti sudėtingiau nei tikėtasi. Ypač Tad giliai įkvėpkite ir nusiraminkite. Valdyti savo finansus tikrai galima, tad dalinamės svarbiausiais patarimais – nuo ko pradėti, kaip susitvarkyti su išlaidomis ir kuo paskolos internetu gali padėti išspręsti problemas.

Stebėkite, kur išleidžiate pinigus

Pinigai dingsta akimirksniu po atlyginimo gavimo? Naudokite GPS seklį kur jie pabėga. Juokaujame, bet aišku tai būtų labai naudinga funkcija. Visgi savotiškas „sekimas“ yra visų išlaidų fiksavimas. Absoliučiai visų, pradedant nuomos mokesčiais, komunaliniais, išlaidas maistui, buitinėms priemonėms, kosmetikai, drabužiams ir pramogoms. Rašykite vienoje vietoje, sąsiuvinyje, užrašinėje ar telefono užrašinėje. Pirmą mėnesį gali nepavykti, pamiršite, bet jau artėjant antram mėnesiui tai taps įpročiu.

Praėjus mėnesiui jau galima skaičiuoti pagal kategorijas, kam išleidžiate daugiausiai. Dažnai žvelgdami į sąrašą, žmonės mano, jog tai normalios išlaidos ir nemano, kad kažkuri išlaidų dalis gali būti sumažinta. Tačiau, iš tikro gali. Pavyzdžiai, tradiciniai dalykai kaip kabelinė televizija yra retai apsvarstoma. Ji tiesiog yra ir mokama už ją kas mėnesį. Tačiau ar ji reikalinga? Daugelis šiuolaikinių žmonių naudoja televiziją kaip foną atliekant namų ruošos darbus. Taigi tai labai brangus muzikinis fonas, kurį galėtų pakeisti tas pats visų žinomas ir klausomas Youtube, Spotify ar kita interneto aplikacija. Daugelis TV paslaugų teikėjų leidžia laikinai sustabdyti paslaugos tiekimą, tad pabandykite – proga sutaupyti ir įsitikinti, jog jums kabelinės nereikia.

Lygiai taip pat gali būti ir su kitomis jūsų išlaidų kategorijomis. Būkite kritiški ir viską peržiūrėkite, tikrai rasite kaip sumažinti išlaidas. Apie biudžeto sudarymą ir išlaidas esame rašę ir anksčiau straipsnyje Paskolų valdymas, biudžeto sudarymas ir išlaidų kontrolė.

Leiskite tikrus, o ne įsivaizduojamus pinigus

Yra žmonių, kurie negalvoja apie tai ar turi pinigų, ar ne brangiam pirkiniui, ir tiesiog užsigeidę – įsigyja. Vėliau tenka gyventi su pasekmėmis. Atidavus visus pinigus už užgaidą, nelieka pinigų kitiems poreikiams ir būtinybėms. Todėl itin svarbu žinoti kam leidžiate ir susiskirstyti biudžetą. Gavę pajamas atskirkite biudžetus mokesčiams, maistui, buities prekėms ir smulkioms nenumatytoms išlaidoms (pvz., vaistams). Numatyti kiek kokiai išlaidų kategorijai reiktų skirti pinigų, leis anksčiau aptartas išlaidų fiksavimas ir jų mažinimas.

Paskolos internetu – problemų sprendimui, o ne naujų kūrimui

Kuomet trūksta pinigų, norom nenorom pradedi galvoti apie paskolą. Lengviausias ir patraukliausias variantas yra paskolos internetu. Tačiau imant bet kokią paskolą, svarbu tinkamai apsvarstyti ar ji jums reikalingą, kokią naudą ji jums suteiks, ar esate pajėgūs išmokėti paskolą. Kuomet paskolą imate siekdami išspręsti problemą, o ne tiesiog patenkinti užgaidą, greičiausiai viskas bus gerai. Problemos atsiranda tuomet, kai galvojate tik apie paskolos ėmimą ir pinigų išleidimą, tačiau ignoruojate faktą, jog paskolą reikės grąžinti.

Kuomet paskolą imate siekdami išspręsti problemą, o ne tiesiog patenkinti užgaidą, greičiausiai viskas bus gerai.
Kuomet paskolą imate siekdami išspręsti problemą, o ne tiesiog patenkinti užgaidą, greičiausiai viskas bus gerai.

Plačiau apie paskolas internetu, apie patarimus, kurie leidžia sutaupyti, esame rašę straipsnyje Paskolos internetu – 3 Patarimai Galintys Sutaupyti Jūsų Pinigus.

Tai tik pirmieji asmeninių finansų valdymo žingsniai. Tačiau pirmas teisingas žingsnis veda prie teisingo kelio.

DMCA.com Protection Status